Страховики вимагають більш чітких роз'яснень і рекомендацій по роботі на окупованій території
Оприлюднене на сайті Нацкомфінпослуг інформаційне повідомлення про діяльність фінансових установ та / або відокремлених підрозділів фінансових установ , розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя , не містить конкретних рекомендацій для страховиків про порядок і умови виконання ними договорів , укладених з фізичними та юридичними особами з окупованих територій.
« Зазначена ситуація небезпечна , оскільки Нацкомфінпослуг України фактично відсторонилася від цієї проблеми , залишаючи правовідносини страховиків з клієнтами та партнерами без відповідної нормативної бази. Цей правовий вакуум може вплинути на виконання фінансових зобов'язань страховиками » , - говорить голова ради Ліги страхових організацій України (ЛСОУ) Олександр Залєтов , якого цитує в прес -релізі Ліги .

Відповідно до закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правових режим на тимчасово окупованій території України » від 15 квітня 2014 АРК та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями , на яких особливості здійснення економічної діяльності визначаються законом. Однак такого закону , який би встановлював особливості здійснення економічної діяльності на зазначених територіях , на сьогодні немає , не зареєстрований і відповідний законопроект у Верховній Раді.

При цьому , відповідно до п. 7 Прикінцевих та Перехідних положень зазначеного закону , Національний банк України 6 травня 2014 прийняв постанову (№ 260 ) , згідно з яким робота українських банків в АРК і Севастополі фактично зупинена.

Крім того , внаслідок заборони українським банкам встановлювати кореспондентські відносини з банками та фінустановами , розташованими та / або здійснюють діяльність на територіях АРК і в Севастополі , виключається можливість здійснення прямих безготівкових платежів в АРК і Севастополі з інших регіонів України , а також прямих платежів по АРК і Севастополю .

Для забезпечення захисту законних інтересів споживачів страхових послуг , що перебувають або які перебуватимуть на окупованих територіях , щоб уникнути економічного тиску і судових позовів до українських страховиків ЛСОУ звернулася до Нацкомфінпослуг з проханням у найкоротші терміни надати офіційні роз'яснення щодо порядку та умов укладення та виконання договорів страхування .

             Украина , г. Днепропетровск 
                         ул.Титова , 11
                     ул.Мониторная,10
                   +38 (050) 172-77-79
              e-mail: avtopolic@gmail.com