Российские страховые компании занимают КРЫМ
Росія виганяє з Криму украинских фінансистів. Регулятори готуються закривати українські банки і страховые компании, и можливо , стягувати їх майно , а також розплачуватися за місцевими аналогам ОСАГО.

Хто заплатить страховки ?

Вчора ж в Держдумі России депутати з представниками Мінфіну , ЦБ і страховиками обговорювали питання про виплати кримчанам з обов'язкового страхування цивільно -правової відповідальності власників транспорту ( ОСЦПВ). Це український аналог ОСАГО , але з великим покриттям і істотно дешевший . Максимальна виплата по майну в українському ОСАГО становить 170 000 руб. ( проти 120 000 руб. у Росії) , 340 000 руб. - По життю і здоров'ю ( 160000 руб. В РФ). Різниця в ціні ОСАГО в порівнянні з ОСЦПВ також може бути істотною. Наприклад , ОСЦПВ (нульовий стаж , новий автомобіль до 200 л . С. ) Обходився жителям Сімферополя в 2590 руб. проти 8980 руб. за аналогічне ОСАГО для жителів Краснодара .

За підсумками обговорення вирішили , що, якщо є страхові випадки з громадянами Росії в Криму , а українські компанії відмовляються платити по ОСЦПВ , буде знайдено механізм компенсації , говорить заступник міністра фінансів Олексій Моїсеєв.

Який конкретно - зараз обговорюється , є кілька варіантів , продовжує він. Про використання фондів російських страховиків мови не йде , це будуть держкошти , зауважує Моїсеєв. Допомога буде надана , але остаточного рішення за джерелом фінансування немає , підтверджує Бурикіна .

Представник відповідального за Крим віце -прем'єра Дмитра Козака від коментарів відмовився. На рівні Козака це ще не обговорювалося і обговорюватиметься тільки в крайньому випадку - якщо Мінфін і ЦБ не домовляться , говорить співробітник апарату уряду. У ЦБ поки не коментують тему ОСАГО в прив'язці до Криму , каже представник Банку Росії .

Точні масштаби збитків по ОСАГО в Криму невідомі. За даними Нацкомфінпослуг ( український регулятор ) , наданих « Відомостям» , в 2013 р. відокремлені підрозділи страховиків у Криму зібрали 152 800 000 грн , виплативши 48,5 млн. На кінець року там було зареєстровано сім регіональних компаній з активами в 204 млн грн (50,5 млн грн зборів та 4,8 млн грн виплат ) .

«Відомостям» відомо про підрозділи трьох українських компаній , які запропонували свої послуги російським колегам: НАСК «Оранта» (перше місце на українському ринку по зборах ОСЦПВ) , УПСК (4-е місце) і « Крайна » ( 15 -е). Минулого тижня керівник Нацкомфінпослуг Борис Візирів закликав страховиків до виконання зобов'язання перед клієнтами , а представники ринку пообіцяли Нацкомфінпослуг продовжити роботу в Криму. «Компанії , які там діють , повинні виконувати зобов'язання» , - наполягає Бурикіна .

Двоїсте становище і у ряду російських компаній , чиї дочірні структури працюють на українському ринку. Завтра Верховна рада розгляне законопроект « Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України ». Стаття 8 цього проекту загрожує виключенням з усіх реєстрів України філіям або відокремленим підрозділам регульованих компаній , які почнуть працювати під своїми або російськими брендами на території півострова , як « співробітничають із загарбниками на тимчасово окупованих територіях » , уточнив «Відомостям» представник Нацкомфінпослуг .

Українські « дочки» є у « Росгосстраха »  (СК «Провідна» ) , « Альфастрахування » , «Ингосстраха » , « РЕСО- гарантії». «Ми будемо виконувати законодавство тієї країни , де зареєстрована компанія : в Росії - російське , на Україні - українське. Думаю , так само вчинять і інші » , - зауважує гендиректор «Альфастрахування» Володимир Скворцов , уточнюючи , що російська компанія не є 100 %-ним власником українського страховика . « Ліберті страхування» готове приступити до роботи в Криму і Севастополі . «Швидше за все , через представництва » , говорить заступник гендиректора Олександр Потіто , але лише « коли це буде потрібно законодавством про ОСАГО » , тобто після змін закону і в строки , встановлені ЦБ і Держдумою . «Для нас , як компанії, що має операції як на Україні , так і в Росії , відкриття офісів обслуговування клієнтів - питання швидше технічний . Фізично офіси обслуговування клієнтів на території Криму існують. Техніка полягає в стикуванні юридично - бюрократичного характеру нового формату роботи в новій юрисдикції » , - пояснює заступник гендиректора Альфастрахування Тетяна Пучкова.

             Украина , г. Днепропетровск 
                         ул.Титова , 11
                     ул.Мониторная,10
                   +38 (050) 172-77-79
              e-mail: avtopolic@gmail.com