ПЕНСИОННОЕ СТРАХОВАНИЕ
 - Коли говорять про пенсионное страхование, мають на увазі, як правило, пенсионное накопительное страхование жизни     або пенсионное страхование. Останній вид поки поширений в Україні відносно слабо, хоча ведеться робота над зміною положення справ. Зовсім інша справа - страхование жизни. До цього типу відносять всі виды страхования  , в яких об'єктом страхования є життя людини. Розкажемь про ці двох видах страхования трохи докладніше і дамо свої рекомендації - коли краще укладати договір по кожному з цих видів страхования.чому (естественно!) це краще робити у брокерів.
 - Ці два поняття тісно пов'язані між собою. Термін пенсионное страхование не зовсім коректний. Правильніше було б назвати цей термін як « пенсионное обеспечение », яке розділяється на три рівні.
Перший рівень - це солідарна пенсия. Вона формується державним пенсионным фондом з відрахувань роботодавцями певного відсотка від заробітної плати всіх працюючих безпосередньо на рахунки цього фонду. Це той мінімальний розмір пенсии, який солідарно може забезпечити держава за рахунок працюючих громадян. Із зміною демографічної ситуації державі все важче забезпечити наповнення цього фонду грошима для виплати пенсий всім непрацездатним (пенсионерам, інвалідам різних категорій і т.д.).
 Другий рівень пенсионного страхования базується на відрахуваннях роботодавцями із зарплати працюючих в спеціальні пенсионные фонди (державні і недержавні) і страховые компании за програмами накопительного пенсионного страхования життя.
 Третій рівень - це самостійні накопичення працюючих громадян у пенсионных фондах і страховых компаниях. Особливість нашої пенсионной реформи полягає в тому, що до другого рівня пенсионного обеспечения не будуть допущені страхове компании - Їх планують задіяти тільки на третьому рівні. Така позиція незрозуміла, оскільки страховой ринок займає друге місце за активами після банківської системи країни.
 Про накопительное пенсионное страхование жизни.

 Це програми страхования , що передбачають укладення договору страхования жизни на певний період. Тут клієнт має два бенефіти.
1. Отримання спадкоємцями у разі смерті застрахованной особи обумовленої в контракті страховой суми плюс накопления або частини страховой суми у разі отримання інвалідності. Цього не мають ні пенсионные програми, ні депозити. Спадкоємцям можуть просто повернути накопичені на пенсионному чи депозитному рахунку гроші.
2. Можливість використання накопичених коштів після закінчення дії договору страхования у вигляді ануїтетів, як додаткове пенсионное обеспечение..
 Маючи два додаткових рівня пенсионного страхования , будь-який громадянин може сам регулювати час виходу на пенсию , не чекаючи офіційного терміну по солідарному рівню. У страховании жизни є один спільний недолік - це наша нерішучість. Чим раніше укладе страхователь контракт, тим швидше і легше йому накопичити потрібну суму для пенсии , оскільки відрахування в резервні фонди по ризику смерті менші і велика частина внеску переводиться в накопичення.
 - Також було б цікаво дізнатися, на що орієнтуються страховщики, оцінюючи суму страхования жизни (дохід, здоров'я людини, будь-які інші фактори), чи є якась формула? Які мінімальні терміни укладання договорів за накопительным  пенсионным страхованием і по страхованию  жизни?

Пенсионное страхование относится к одному из основных видов страхования. 

<<Автополис.Страхование без переплат >>